متن ۳ بعدی

چگونه متن ۳ بعدی فلزی را در افتر افکت بدون استفاده از پلاگین می توان ساخت؟

ایجاد متن ۳ بعدی در یک محیط  موشن گرافیک اتفاق می افتد. اما بدست آوردن نتایج حرفه‌ای بدون استفاده از پلاگین در افتر افکت به سختی می توان نتیجه گرفت.اما دیگر اینطور نیست

در این مقاله روشی را به شما معرفی میکنیم تا بدون استفاده از هر گونه پلاگین و افزونه ای بتوانید متن ۳ بعدی ایجاد کنید.

متن ۳ بعدی

در گذشته تصور بر این بود برای ساخت یک متن ۳ بعدی می بایست حتما از پلاگین video copilot 3D استفاده کرد. زیرا این پلاگین قدرتمند به سادگی مطالب و اشیاء را بصورت سه بعدی برایمان استخراج می کرد.

در حال حاضر، راهی وجود دارد. همانطور که Nick Campbell در Greyscalegorilla ما را نشان می دهد، در حال حاضر ممکن است برخی از متون واقعا ۳D براق در افتر افکت را با استفاده از موتور رندر Cinema 4D برای ۳D خود دریافت کنید.

باید به این نکته اشاره کرد، تا زمانی که جدیدترین آموزش های Greyscalegorilla در مورد این موضوع منتشر شود ، کمتر کسی می دانست که در حال حاضر یک موتور رندر Cinema 4D ساخته شده که در افتر افکت می توان از آن بهره برد. این یک جمع بزرگ است که من مطمئنم کمی قابلیت بیشتری برای افتر افکت  از اثرات آن در طول سال‌ها به دست خواهد آورد.

روزهای تکثیر لایه ها و تغییر هر یک از آنها کمی بیشتر در فضای  z-  برای فریب دادن یک نگاه سه بعدی به پایان رسیده است! در حال حاضر، با یک شیء ۳D و موتور رندر Cinema 4D روشن شده است، همه چیز امکان پذیر است، اکستروژن کم و برخی از روشنایی است، و شما برای انجام این کار راحت تر هستید نسبت به گذشته.

حتی بهتر است که اکنون می توانید نورپردازی استودیویی شبیه سازی شده با استفاده از نقشه های HDRI را به عنوان محیط خود درون افتر افکت نیز ببینید. این قطعا یک  تعویض کاربرد  برای کسانی از ما است که همیشه نمیخواهند بسته نرم افزاری کاملا متفاوت را برای ایجاد محیطهای سه بعدی قانع کننده ایجاد کنند.

تبدیل لوگو / متن به ۳ بعدی

نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد این است  که شما می‌توانید یک آبجکت  وکتور بردارید و آن را به شیپ لایر با یک کلیک تبدیل کنید. این برای بسیاری از چیزها بسیار مفید است. فقط روی وکتور خود کلیک کنید .

هنگامی که یک فایل یا لایه متن تان را به یک شیپ لایر تبدیل کردید، می‌توانید شروع به ساخت صحنه ۳ بعدی خود کنید.
 

تنظیمات کامپوزیشن

متن ۳ بعدی

 

 

 

 

 

 

 

 

اول، باید تنظیمات کامپوزیشن خود را باز کرده و از تب ۳D رندر گزینه کلاسیک ۳D را به  CINEMA ۴ D تغییر دهید.

در حال حاضر گزینه های هندسی جدیدی در شیپ لایر شما ارائه می شود (بعد از اینکه سوئیچ را عوض کردید تا لایه یک شیء ۳D را ایجاد کنید). با کلیک بر روی کشوی لایه ها که در زیر هر لایه موجود است ، بخش “Geometry Options” را نشان می دهد.

Geometry Options

با استفاده از پارامترهای Geometry Options، شما هم اکنون می توانید متن خود را ضخیم کنید، bevel ها را اضافه کنید (انواع مختلفی وجود دارد، اما Campbell استفاده از concave) و سفارشی کردن ظاهر ۳D واقعی المنت شما است.

ایجاد نور و محیط

با اینکه شما یک شی سه‌بعدی دارید، اما ممکن است زیاد بعد های آن به نظر نرسد. به این دلیل است که اکنون باید روشنایی و محیط سوژه خود را سفارشی کنید و به آن بازتاب خوبی بدهید.

یکی دیگر از نکات جالب که قبلا از آن آگاه نبودم این است که شما هم اکنون می توانید نقشه های HDRI را در افتر افکت استفاده کنید. Campbell با مهربانی از نقشه HDRI در دانلود پرونده پروژه استفاده می کند، بنابراین شما می توانید همواره آن را دنبال کنید.

متن ۳ بعدی

فقط فایل exr. را وارد کنید و آن را در کامپوزیشن خود رها کنید و روی لایه ای که ایجاد می کنید راست کلیک کرده و “Environment Layer” را انتخاب کنید. اکنون این امر در مورد روشنایی شی ۳D شما تاثیر می گذارد. شما همچنین می توانید نور را با چرخاندن لایه محیط سفارشی کنید.

 

انیمیشن و ایجاد پس زمینه

هنگامی که نور را دریافت می کنید ، در کامپوزیشن اصلی ، می‌توانید یک پس‌زمینه خوب برای آن ایجاد کنید و رنگ‌ها و تاثیرات سفارشی را بر روی آن انجام دهید.

به عنوان مثال، Campbell در مقابل و پشت متن ۳ بعدی چند لایه نازک و زیبایی را در پشت متن پرتاب می‌کند تا یک صحنه تکه تکه شده خوب ایجاد کند.سپس می‌توانید چیزهایی مانند اضافه کردن کمی افکت نور و استفاده از منحنی‌های مختلف و گزینه‌های تصحیح رنگ را برای رسیدن به ظاهر دل‌خواه سفارشی کنید.

منبع : rocketstock

در این مقاله به ایجاد متن ۳ بعدی در افتر افکت بدون نیاز به پلاگین پرداختیم ، همچنین می توانید با رفتن به صفحه مقاله به سایر مقالات این وب سایت دسترسی داشته باشید.